У Львові презентують мистецький проект-дослідження «Парадний Портрет»

З 4 грудня по 19 січня у Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького пройде виставка проекту-дослідження українських художників «Парадний Портрет».

Кураторський проект Єгора Анцигіна та Влада Кришовського передбачає переосмислення парадного портрету в умовах сучасного художнього контексту для дослідження питань публічності та урочистості, слави й репутації.

Наразі фотографія відняла у картини роль документа, а потім і сама позбулася цієї ролі через тотальне, повсюдне використання. До того, як це сталось, парадний портрет був представницьким зображенням людини з вищого кола і мав підкреслювати її велич, багатство, високий соціальний стан. Часи змінилися, і сьогодні межі між суспільними класами розмиті, а цифрове фото вже вкрай чітке.

23 українських митці, серед яких Олег Денисенко, Роман Романишин, Петро Бевза, Микола Журавель, Петро Лебединець, Владислав Шерешевський, Андрій Цой та інші, обрали своїх персонажів – публічні постаті сучасної незалежної України. Вони зобразили їх на парадних портретах розміром 1,8х1,2 метри, і кожен трактував урочистий образ свого героя так, як забажав сам, адже слоган проекту – «ПП контемпорарі».

Започаткований київським арт-простором «Білий Світ» до дня Незалежності України у 2018 році, за понад рік свого існування «Парадний Портрет» розрісся і побачив багато локацій і навіть різних міст України.

Учасники проекту:

Петро Бевза
Олександр Антонюк
Єгор Анцигін
Олександр Богомаз
Матвій Вайсберг
Євгеній Валюк
Ірина Вештак-Остроменська
Маріанна Голембйовська
Іван Грабко
Олег Денисенко
Микола Журавель
Люся Іванова
Влад Кришовський
Дмитро Кришовський
Петро Лебединець
Олександр Ляпін
Роман Романишин
Світлана Струк
Андрій Цой
Нікіта Цой
Владислав Шерешевський
Олександр Янович
Ігор Швачунов

Виставка: 4 грудня 2019 – 19 січня 2020
Вернісаж: 4 грудня о 16:00
Адреса: м. Львів, Палац Лозинського, вул. В. Стефаника, 3

Посилання на подіюhttps://www.facebook.com/events/469801780557287/

Джерело: прес-реліз