У Києві відбудеться виставка робіт Марії Примаченко

20 грудня о 17:00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Марія Примаченко. Фантасмагорії», присвяченої 110-й річниці від дня народження народної художниці України, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка Марії Оксентіївни Примаченко.

Унікальність виставки полягає у тому, що творчість художниці буде показана в ретроспекції, де крім класичних, широковідомих творів зі збірки музею вперше значну частину експозиції займуть твори, невідомі раніше широкому загалу.

На виставці буде представлено понад 100 робіт Примаченко. Міфологічні істоти з легенд краю, в якому зростала художниця, знайшли своє оригінальне відображення на папері. Образи її композицій переносять нас у світ народної фантазії, стародавніх вірувань, переосмислених і заново народжених невгамовною творчою уявою майстрині. Разом з тим вони споріднені з традиційним народним мистецтвом України і, насамперед, її рідного Полісся.

Вперше до уваги глядачів будуть репрезентовані два альбоми з малюнками, створеними мисткинею у 1940-і рр. Експозицію доповнить показ слайд-шоу цих малюнків.

Поруч із роботами будуть подані і написи з оригіналів робіт, виконаних рукою художниці. Унікальні авторські підписи: прислів’я, приказки, притчі, віршовані слова, які з’являються в 1970-ті рр. на зворотах картин, породжували нові й нові живописні перлини творчості Марії Примаченко. І часто саме вони розкривають глибокі філософські узагальнення та смислове значення твору.

У сучасному образотворчому мистецтві неможливо знайти подібне явище, як творчість Марії Примаченко. Безперечно, вона належить до когорти майстрів, які, продовжуючи традиції українського народного живопису, створювали нове, співзвучне часові мистецтво та зробили неоціненний внесок у світову культуру.

Коли: 20 грудня о 17:00

Де: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 2, 2-й поверх

Подія у FB