“Синю руку” встановили у Миколаєві

Витвір румунського скульптора Богдана Раца переїхав із києва до Миколаєва.

«Рука» (справжня назва назва арт-об’єкту — «Middle Way» / «Середній шлях») є частиною міжнародного мистецького проекту «MovingMonuments» ⁄ «Пам’ятники, що рухаються». Вона постійно мандрує, і вже встигла побувати на центральних громадських просторах багатьох міст Європи. Миколаїв став другим українським містом, до якого завітала «Рука» після Києва.

«Middle Way» у Миколаєві

У Києві арт-об’єкт розташовувався на місці демонтованого під час Революції Гідності пам’ятника Леніну. 9 серпня скульптуру «Middle Way» демонтували.

«Middle Way» у Києві

Особливість арт-об’єкту полягає у тому, що обидві сторони руки є тильними. Посол Румунії Крістіан-Леон Цуркану прокоментував значення скульптури так:

Рука означає дружбу, спілкування людей, вітання. А синій колір – колір надії і миру, колір неба. Його ми бачимо на прапорах Румунії, України та Європейського Союзу. Скульптура деякий час залишалася в Києві, а потім вирушила в подорож Україною. Це частина нашої концепції. Про кожен наступний пункт призначення стає відомо практично в останній момент. Тому не дивуйтеся і не турбуйтеся про те, що одного ранку вона раптово зникне»

Богдан Раца (рум. Bogdan Rața; нар. 22 січня 1984) — румунський скульптор. Відомий за  скульптурами скрученого, спотвореного і видозміненого людського тіла. Раца живе і працює в Бакеу і Бухаресті.