ОЛЬГА РАПАЙ: СИЛА КРИХКОСТІ

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
уперше представить віднайдені інтер’єрні керамічні панно Ольги Рапай

Експозиція репрезентує тривалий проєкт з віднайдення, дослідження та реставрації інтер’єрних панно скульпторки-керамістки Ольги Рапай, які раніше вважалися втраченими.

За задумом організаторів, виставку представлено у двох діях.

Дія перша – СИЛА ПІДТРИМКИ – серія керамічних гербів міст-побратимів Києва. Наша столиця, не зважаючи на війну, святкує свою річницю в колі давніх та нових друзів, повсякчас відчуваючи їхню підтримку. Київ ще у 1961 році приєднався до світового руху поріднених міст. Першими побратимами української столиці стали польський Краків та фінське Тампере, згодом до них приєдналися німецький Лейпциг, столиця Словаччини Братислава та прекрасна італійська Флоренція, ще через декілька років французька Тулуза та японське Кіото. Керамічні герби саме цих міст постануть перед відвідувачами.

Монументальний наїв у другій дії проєкту – СИЛА КОРІННЯ. Почасти міфологізований, почасти дитинний та ідеалізований погляд Ольги Рапай на наше історичне коріння. Узагальнені середньовічні образи виринають з небуття та забуття. Поєднання оманливої художньої простоти та технічної складності виконання – візитівка авторки. Процес дослідження, реставрації та консервації втрачених настінних панно Ольги Рапай тривав рік.

СИЛА КРИХКОСТІ – своєрідний звіт з науково-дослідної та реставраційної роботи. А також спроба показати, наскільки плідною для збереження культурної спадщини може бути ініціатива, коли хтось небайдужий бере на себе відповідальність зібрати та відновити необачно зруйноване і забуте. В межах проєкту заплановані лекції, майстеркласи для дітей та дорослих з ліплення, вишивки та реставрації, обговорення питань збереження культурної спадщини під час війни в професійному середовищі.

25.05.2023 – 25.08.2023
Київ, вул. Лаврська, 9