«Domum»: нова музично-хореографічна вистава у театрі ім. Івана Франка

Учора, 24 червня, у Національному театрі ім. Івана Франка відбулася прем’єра балету-перформансу «Domum».

Виставу створила балетмейстерка Олеся Шляхтич у співпраці з Національним хором імені Григорія Верьовки. У виставі беруть участь 40 артистів балету та 30 вокалістів.

Олеся Шляхтич з солістами балету

Олеся Шляхтич про «Domum»: «DOMUM — це «дім» латиною. Історія складається з трьох циклів. Перший — народження, ніжні спогади дитинства, які нас формують: бабусин сад, травичка, кролики і ти маєш збирати полуницю… Другий цикл — доросла любов, яка нас змінює. І третій цикл — про дім, батьківщину.

У центрі історії — чотири пари, чотири історії кохання. Вони різні. Тут про кохання зовсім юних, кохання дорослих військових, про зрілу любов. В історії є місце і чоловічій парі. Є жінки-кохані, жінки-військові.

Також це історія про війну без романтики та пафосу. Щоб написати цю частину, я проводила інтерв’ю з друзями-військовими, розпитувала про думки перед боєм. Мені пояснювали, що багато залежить від самої людини, від того, яка в неї посада, рід військ, бо в піхотинця будуть одні думки, у снайпера інші…

Усі лінії персонажів, що виконані балетом у виставі, — це різні психотипи воїнів, які перемагають страх і зі зброєю в руках б’ються за наші життя.»

Загалом, «Domum»  — це переосмислення української музичної спадщини: 

  • тут і відомі українські пісні у новому сучасному прочитанні, 
  • і фольклорно-симфонічний оркестр зі скрипок, цимбал, віолончелей, флейт і трембіт,
  • і глибоке звучання хору, 
  • і сучасна витончена хореографія з елементами українського народного танцю.