Перлини азійського мистецтва

Скарби Азії

Перлини азійського мистецтва

Гільдія антикварів України вперше в Києві, у залах Музею Ханенків покаже перлини азійського мистецтва з приватних українських колекцій.

18.12.2012

Перлини азійського мистецтва

Гільдія антикварів України – вперше в Києві, у залах Музею Ханенків покаже перлини азійського мистецтва з приватних українських колекцій.

Найціннішу частину представленої мистецької збірки складають твори буддійського мистецтва Китаю, Бірми, Тибету та Японії – статуї Будди і бодхісаттв, а також ритуальні магічні предмети.

«Буддхадхарма» – вчення Будди – виникло близько 2500 років тому в Індії і було визнане багатьма східними народами з різними культурними традиціями. З часом буддизм виробив власну художню мову, систему символів та ієрархію численних персонажів. В буддійському мистецтві одним з найважливіших є образ самого засновника вчення – принца Сіддхартхи Гаутами, який після духовного пробудження отримав ім’я Будди (Просвітленого). Серед кращих творів виставки – китайська статуя Будди з чорного мармуру часів династії Північна Вей (Китай, V-VI ст.), бронзова статуя коронованого Будди на троні та дерев’яна визолочена фігура Будди Гаутами періоду династії Конбаунг (1753-1885) з Бірми, а також оздоблена кольоровими лаками статуя Будди Аміди (Японія).

Перлинами виставки є ритуальні предмети, виготовлені тибетськими ювелірами – філігранні ладанки-гау з образами божеств-захисників та магічні оздоби лами-оракула – мандала (символічне зображення буддійського Всесвіту) і розкішна корона.

Джерело: Музей Ханенків
Фото Вікіпедія