Розпродаж книг від видавництва «Антиквар»

Літній розпродаж книг від видавництва «Антиквар»!

«ВАГАН АНАНЯН. ЗУСТРІЧ»

АЛЬБОМ, 2016, 144 С.

300 грн 200 грн

Альбом-каталог “Ваган Ананян. Зустріч” підготовлено до персональної виставки Вагана Ананяна у галереї “Дукат” (06.09-25.09. 2016). До каталогу увійшли твори з колекцій Аукціонного дому “Дукат” О. Рімко, С. Беньямінової, М. Вайсберга, І. Жмулюкіної, А. Мокроусова, В. Соболевського. Упорядники каталогу: К. Лісова, О. Рімко, І. Стратійчук.

Пристрасть вела рукою Вагана Ананяна. Як і властиво багатьом кавказцям, він володів вродженою художньою обдарованістю особливого гатунку, коли дистанція між оком та рукою, між душевним настроєм та рукою, здається зовсім відсутньою, і тоді картина стає відображенням душі. Зображення як щоденник. Живопис – запис почуттів.

… А почуття були бурхливими. Екстраверт, навстіж відкритий світові, довірливо, необачно… І необережно. Світ увійшов крізь прочинені двері його душі разом з усім, що в ньому було: із підступною властивістю перетворювати емоцію на пристрасть, а свободу робити руйнівною. Судячи з робіт, він у всьому прагнув дійти до межі, до крайнього ступеню… чого? – Будь-чого, що він робив. У живописі його приваблювала підвищена виразність форми. Яскравої, наполегливої, експресивної. Рука окреслювала абриси голів, прагнучи до максимального контрасту фігури та тла. Усе сильніше й сильніше…

ПУТІВНИК «ШЛЯХОМ КИЇВ – ЖИТОМИР»

ДМИТРО МАЛАКОВ, 2018, 144 С.

200 грн 130 грн

Пропонований путівник краєзнавця Дмитра Малакова знайомить з минулим, з пам’ятками історії та культури, розташованими в містах і селах між Києвом і Житомиром обабіч автошляху міжнародного класу М06 “Київ-Чоп”. Для зручності руху в один бік без розворотів спочатку розповідається про об’єкти, що лежать на північ траси, потім — на південь. Тому читач може обирати для себе будь-який варіант: їхати з Києва чи з Житомира.

Культурологічний путівник краєзнавця Дмитра Малакова продовжує нашу серію книжок, виданих за підтримки колекціонера і мецената Олексія Шереметьєва. Саме на шляху Київ — Житомир у селищі Ставки розташована колишня графська садиба Дуніних-Вонсовичів, яка відроджується зусиллями родини Шереметьєвих.

«КИЕВСКИЕ ЗВЕРИНЕЦКИЕ ПЕЩЕРЫ И СКИТ: ИСТОРИЯ В ЛИЦАХ»

ВАСИЛИЙ УЛЬЯНОВСКИЙ, 2018, 369 С.

1500 грн 1350 грн

В книге системно излагается история открытия, археологического исследования и научного изучения древних Зверинецких пещер. На основании многочисленных нововыявленных архивных источников рассматриваются сложные перипетии борьбы за открытие скита над пещерами и превращение его в самостоятельный монастырь. В основе исследования – лица и личности, которые в разных формах влияли на «зверинецкое дело» как в позитивном, так и в негативном ключе.

В книге представлена не только зверинецкая история, но и ее развитие в наше время:новые научные исследования и новое функционирование монастыря, превратившего эту историческую местность в «новый Афон» благодаря исключительному уровню сакрального искусства. Книга наполнена уникальным иллюстративным материалом и рассчитана на широкий круг читателей, интересующихся историей Церкви, Киева и его памятников.


«СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ІКОНИ»

АЛЬБОМ, 2015, 156 С.

500 грн 400 грн

Альбом-каталог підготовлено до виставки, присвяченої українському сакральному мистецтву – явищу яскравому та самобутньому, аналогів якому немає у світовій художній культурі. На його сторінках можна побачити унікальні пам’ятки із зібрань Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Благодійного фонду «Платар. Пам’яті Сергія Платонова», Фонду «Арт Інвест Групп», Антикварного дому «Дукат» і Музею Шереметьєвих. Вони дають змогу відчути національну своєрідність української ікони, розмаїття її художньої мови, регіональні особливості та стилістичні зміни, що відбувалися в ній з плином часу. Разом з творами іконопису представлено різьблені Царські врата, давні натільні та процесійні хрести, хрести-енколпіони, зразки літургійного посуду. 

Видання розраховане на мистецтвознавців, реставраторів, істориків, колекціонерів та усіх, хто цікавиться українською культурною й духовною спадщиною.

«МИХАИЛ РЕЗНИКОВИЧ. ШТРИХИ К ПОРТРЕТУ»

НАТАЛЬЯ СТАРОСЕЛЬСКАЯ, 2013, 312 С.

300 грн 200 грн

Интеллектуально-исторический экскурс российского литературного и театрального критика, писателя, автора биографических очерков о многих деятелях искусства, представляет страницы жизненного и творческого пути выдающегося режиссера, художественного руководителя Киевского национального академического театра русской драмы имени Леси Украинки. Книга «Михаил Резникович. Штрихи к портрету» – личностный, но при этом профессиональный взгляд на творчество режиссера, которое вот уже многие десятилетия определяет исторический контекст современного украинского театрального искусства.

«АНАТОЛІЙ ХОСТІКОЄВ. ГОЛОВНА РОЛЬ»

УПОРЯДНИК НАТАЛІЯ СУМСЬКА, 2013, 376 С.

400 грн 300 грн

Народного артиста України Анатолія Хостікоєва справедливо вважають єдиним справжнім трагіком сучасного українського театру, представником великого романтичного стилю. Понад сорокарічний мистецький досвід артиста є вагомим внеском у розвиток сучасного театрального мистецтва. 

Сторінки творчої біографії Анатолія Хостікоєва представлені у виданні публікаціями різних років та фотографіями з приватних і театральних архівів. На фото представлені сцени з вистав видатних українських режисерів, які в різний час працювали з майстром. Кожен розділ розпочинають своєрідні прологи, які написала народна артистка України Наталія Сумська. Книга видана в ювілейний вік Анатолія Хостікоєва, багато ілюстрована.

«ТЕАТР УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX СТОЛІТТЯ: ОБРАЗНА ЛЕКСИКА»

ВАЛЕРІЙ ФІАЛКО, 2016, 432 С.

400 грн 320 грн

Фіалко Валерій Олексійович, завідувач кафедри театрознавства КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, лауреат премії НСТД України в галузі театрознавства і театральної критики, професор кафедри.

У монографії вперше досліджується еволюція образної лексики українського драматичного театру другої половини ХХ століття. Водночас автор розгортає широку панораму розвитку сценічного мистецтва в контексті тогочасних соціокультурних процесів, висвітлює риси творчої індивідуальності митців України різних поколінь.

У різноманітті явищ театрального буття автор акцентує увагу на співавторстві режисерів і сценографів у процесі формування сценічної дії з огляду на пошуки ними новітнього художнього синтезу — магістральної лінії естетичних трансформацій театру другої половини 50–90-х років ХХ ст.

У виданні зібрано та систематизовано унікальні фотоматеріали. Книга розрахована на практиків, теоретиків театру, студентів профільних творчих вишів, також усіх, хто цікавиться історією української культури.

«СВЯТО НЕПОКОРИ ТА БУДНІ АНДЕГРАУНДУ»

ОЛЕНА ГОЛУБ, 2017, 272 с.

350 грн 260 грн

Андеграундне мистецтво України радянського періоду належить до маловідомих сторінок вітчизняної історії. Олена Голуб розповідає про художників, з якими разом брала участь у русі неофіційного мистецтва, і висвітлює біографії не визнаних за життя художників Миколи Трегуба (1943-1984) та його друга Вудона Баклицького (1942-1992). Вона вперше оприлюднює деякі архівні документи й роботи з творчого доробку художників. Андеграунд інтерпретує як закономірну опозицію до хворобливих соціальних процесів, притаманних не лише радянському, а й іншим тоталітарно-бюрократичним устроям у світі.

Для замовлення пишіть в особисті повідомлення в Facebook чи Instagram.