Новий виставковий проект АД “Дукат”

30 листопада в галереї «Триптих Арт» відкрилась виставка робіт Вудона Баклицького та Миколи Трегуба «New Band», організована спільно з Аукціонним домом «Дукат» в рамках проекту «Українська альтернатива ХХ»


 30 листопада в галереї «Триптих Арт» відкрилась виставка робіт Вудона Баклицького та Миколи Трегуба «New Band», організована спільно з Аукціонним домом «Дукат» в рамках проекту «Українська альтернатива ХХ».

Вудон Баклицький та Микола Трегуб — яскраві представники київського андеґраунду 1960–1970-х років. Наприкінці 1960-х вони створили об’єднання послідовників неофіційного мистецтва «New Band», але невдовзі залишилися удвох. Решта учасників «пішли в соцреалісти», спокусившись благополуччям соцзамовлення.

В. Баклицький. Два дерева і сонце.

Для Трегуба та Баклицького сенс життя містився саме у творчості. Це була свого роду філософія, коли замість будь-яких матеріальних цінностей обирався шлях вільного митця. За довгі роки дружби Микола і Вудон написали чимало етюдів з однієї натури, ділили хліб і фарби, морально підтримували один одного. Малювали багато, щедро, абсолютно не турбуючись про побутовий бік справи. Підрамники, збиті з підібраних на вулиці дощечок, полотна з настільки ж випадкового матеріалу, а то й просто ганчір’я, зворушували і дивували оточуючих, а тепер стали легендою.

Нинішня виставка складається з живописних та графічних робіт — нечисленних, проте унікальних. «New Band» — це перша виставка з нового циклу «Українська альтернатива ХХ», започаткованого Аукціонним домом «Дукат». Цей виставковий проект присвячено надзвичайно цікавому, але маловивченому пласту національної художньої культури.