“Напевно, ніжний Ходовєцький …”

12 липня в Києві відкривається виставка гравюр видатного польсько-німецького художника Даніеля Ніколауса Ходовєцького (1726-1801). Унікальне для України зібрання творів майстра належить Харківському художньому музею.

11.07.2013

12 липня в Києві (Музей Варвари і Богдана Ханенків) відкривається виставка гравюр видатного польсько-німецького художника Даніеля Ніколауса Ходовєцького (1726-1801). Унікальне для України зібрання творів майстра належить Харківському художньому музею.

Ходовєцький починав свою мистецьку кар’єру як автор портретних мініатюр та розписів на табакерках. Техніку офорту він освоював самотужки і, можливо, завдяки цьому зміг виробити власну, оригінальну манеру гравірування.

За кілька десятиліть Даніель Ходовєцький виконав ілюстрації до десятків наукових та художніх видань, серед яких були і твори таких видатних діячів доби Просвітництва, як Лафатер, Базедов, Ліхтенберг, Песталоцці (перший посмертний каталог його робіт, виданий у Берліні 1814 року, налічував близько 3 тис. позицій). Крім того, художник є автором виразних графічних замальовок звичаїв і типів, характерних для Прусії та Польщі другої половини 18 століття.

Д.Ходовєцький. Кабінет живописця (Автопортрет з родиною).


Твори Ходовєцького зберігаються у провідних музеях світу, включаючи Британський музей, Музей Метрополітен, Інститут мистецтва (Чикаго), Державний Ермітаж.

На виставці представлено 257 офортів Ходовєцького, переважно ілюстрацій до книг.