Петиція: відремонтувати колишній автобусний парк та перетворити його на музей транспорту

23 квітня була створена петиція, яка пропонує зробити музей на місці автобусного парку №7. Наразі він знаходиться в аварійному стані та використовується як склад для старих автобусів.

В петиції йдеться про унікальну споруду доби радянського модернізму – автобусний парк №7, що знаходиться у Києві за адресою вул. Бориспільська, 15. Зараз він знаходиться в аварійному стані та використовується як склад для старих автобусів. Після ремонту автопарк може перетворитись на музей, де будуть представлені експонати пасажирського транспорту та інших об’єктів (споруд, зупинок, касових кіосків тощо), які використовували в Києві в різний час. Пропонують експонувати також фотографії, картини, мапи та макети, що зображатимуть транспортну інфраструктуру міста в різний час.

Старі автобуси та тролейбуси пропонують використовувати як тематичні атракціони для дітей і дорослих, а також облаштовувати у них кафе. Загалом, на думку автора петиції, таке рішення дозволить компенсувати витрати на утримання споруди та приносити прибуток до міського бюджету.

Київський автобусний парк №7, 1973 р.

Київський автобусний парк №7 був побудований у 1973 році. Архітектор будівлі – В. Зінкевич. Водії називали цей автобусний парк “Барабан” або “Цирк”. У радянські часи він обслуговував місцеві і міжнародні рейси і вміщував 300 автобусів. Також тут знаходився цех по виробництву скла для “Ікарусів”, працювала автомийка і ремонтні цехи.

Ця кругла одноповерхова споруда (діаметром 160 м і загальною площею 20 тис. Кв. М) всередині схожа на величезний гриб. Вона має тільки одну опорну колону по центру, від якої тягнуться 186 тросів, які тримають бетонні плити стелі. Світло потрапляє в приміщення через вікна в стелі і спеціальні конструкції, розташовані на стінах по всьому діаметру будівлі. Ззовні вони нагадують темні металеві жалюзі або ґрати, але насправді є скляними трубками, що пропускають світло. Наразі споруда знаходиться в аварійному стані, можливий обвал даху. Автобусний парк потребує капітального ремонту.

Посилання на петицію