Пейзаж Ренуара вартістю близько 160 тис. євро вкрали з аукціонного дому у центрі Відня

Крадії спрацювали швидко і тихо, тому ніхто із співробітників найдорожчого аукціонного дому Австрії нічого не помітив. Їх зафіксували та розшукують.

Троє чоловіків викрали пейзаж відомого французького імпресіоніста П’єра-Огюста Ренуара з передпродажної виставки в Dorotheum’е – найдорожчому аукціонному домі Австрії. Про це повідомляє Arthive.

Полотно «Залив, море, зелені скелі» (1895р.) було оцінено в 120-160 тис. євро і мало піти з молотка в минулу середу, 28 листопада. Проте в понеділок о 17:15 троє чоловіків середнього віку увійшли в будівлю та піднялися на другий поверх. Підійшовши до картини, вони просто вийняли її з рами і пішли. Крадіжка зайняла всього кілька хвилин, і ніхто з персоналу Dorotheum нічого не помітив. Жоден із злодіїв не намагався приховати свою зовнішність.

Фото: The New York Times

Чоловіки покинули будівлю через різні виходи і втекли. Поліція Відня стверджує, що злочинці є професіоналами, тому що ті не вирізали полотно із рами, як зазвичай роблять крадії, а дістали його із рами іншим чином. Із міркувань безпеки поліцейські не повідомляють, як саме поцупили полотно.

Аукціонний дім Dorotheum, що існує з 1707 року, підтвердив факт пограбування, проте відмовився давати будь-які коментарі. Наразі злодіїв розшукує поліція.

Фото на обкладинці: arthive.ru