Національні галереї Шотландії відмовились від спонсорства British Petroleum

У понеділок Національні галереї Шотландії оголосили про відмову від донорства одного зі спонсорів-гігантів – нафтогазової компанії British Petroleum.

Причина – у неекологічних способах роботи транснаціональної компанії.

Це рішення cім’я галерей (The Scottish National Gallery, The Scottish National Portrait Gallery, The Scottish National Gallery of Modern Art) винесла майже після тиждень після нового звіту світових вчених “Попередження про надзвичайну кліматичну ситуацію”, опублікованого в журналі Bioscience. Дослідження вже схвалили 11 258 науковців у 153 країнах.

“Ситуація зі змінами клімату, у якій ми перебуваємо сьогодні, показує, що це питання, яке повинно вийти за межі коли вчених”, – еколог Білл Ріппл, один з авторів доповіді, для Washington Post

Останніми роками еко-активісти влаштовують численні протести в мистецьких інституціях, пов’язаних з такими компаніями, як BP. Серед тих, на кого спрямовані були протести, можна назвати Тейт, Національну портретну галерею в Лондоні, Королівський театр Ковент-Гарден та Королівську шекспірівську труппу – всі вони мали спонсорські угоди з нафтогазовою британською компанією.

Тейт і Единбургський фестиваль врешті закінчили своє партнерство з ВР у 2016 році, а на початку цього року розірвала з BP зв’язки і Королівська шекспірівська компанія.

Джерело: ARTFORUM