Національна галерея в Лондоні зібрала £19,5 млн на картину Джентілескі

Завдяки фандрейзингу британська галерея викупила картину «Знаходження Мойсея» у власника бізнесу з продажу диванів.

Картина «Знаходження Мойсея» художника Ораціо Джентілескі – один з італійських шедеврів 1630-х, що грає неабияку роль і в історії британського мистецтва. Вона була написана під час 12-річної резиденції майстра в Лондоні при дворі Карла I.

Національна галерея в Лондоні не вперше намагається придбати це полотно. Попередня спроба мала місце 25 років тому: тоді твір належав сім’ї Ховард, яка замість того, аби продати роботу інституції, прийняла рішення виставити «Знаходження Мойсея» на торги Sotheby’s. Картину на торгах 1995 року придбав колекціонер Грем Кіркхем, що заробив статки завдяки мережі меблевих магазинів.

Сьогодні 74-річний Кіркхем розпродає частину своєї колекції. Організацією угоди між ним та Національною галереєю також сьогодні займається Sotheby’s.

Загалом твір Джентілескі коштував £ 22 млн, але податкові пільги дозволили зменшити суму, яку необхідно було зібрати лондонському музею. Найбільший внесок в розмірі £ 8,5 млн зробили «Американські друзі Національної галереї» (в минулому році сумарний обсяг їхніх активів склав $ 225 млн). Фонд Національної галереї, фінансований за рахунок кейтерингу та роздрібних продажів, вніс £ 5,5 млн. З Меморіального фонду національної спадщини, що виділяє державні кошти, надійшло £ 2,5 млн (половина його спонсорського бюджету на цей рік). Благодійна організація Art Fund надала £ 1 млн – це її найбільший грант від 2016 року. Решту £ 2 млн пожертвували фонди і приватні особи.

Зараз «Знаходження Мойсея» тимчасово зберігають в залі 31, але незабаром картина переїде у відреставрований Барочний зал. Навесні роботу Джентілескі можна буде побачити в контексті виставки його дочки Артемізії, що пройде в Національній галереї з 4 квітня по 26 липня.

Полотно Ораціо Джентілескі. Фото: London, National Gallery

Джерело: The Art Newspaper Russia