У 2019 році в столиці відкриється музей-галерея «Становлення української нації». Нова пам’ятка буде розташовуватися в будівлі знакового для Києва Національного музею історії України у Другій світовій війні і займатиме площу близько 1800 м кв., про що підписано відповідну угоду. Досягнуто домовленості про виділення для музею-галереї простору на цокольному поверсі скульптури «Батьківщина-мати» з окремим входом.
На позначці -6,6 м монумента «Батьківщина-мати» буде функціонувати ще один музей, де всього за 1,5-2 години можна буде ознайомитися з 1,5-тисячолітньою історією України в захоплюючому мультимедійному форматі. Експозиція музею буде представляти історію нашого народу в 5-D фігурах видатних українських діячів, діорамах, картах, картинах, починаючи від розвитку Київської Русі і до наших днів. Уже розпочато масштабні роботи по реконструкції та ремонту нових приміщень.
У майбутньому музеї відвідувачі зможуть побачити:
– 25 експозицій, сюжетних композицій, об’єднаних єдиною ідеологією, розташованих за принципом галереї;
– 110 історичних постатей видатних українців з часів Київської Русі до сучасності, які сприяли прославлянню України. Фігури виконані із застосуванням сучасних технологій, їх якість краще, ніж у всесвітньо відомому музеї «Мадам Тюссо».
– 24 діорами з 3-Д ефектом, 30 мультимедійних стендів, світлові, звукові і аромоефекти, 300 картин, карт, інформаційних стендів, 10 голограм.
Цілі і завдання проекту — в цікавій формі продемонструвати видатні сторінки історії нашої нації, які прославили наш народ, підвищити самооцінку українців, сприяти зростанню національної свідомості, патріотизму і віри в Україну. Над проектом працює потужна команда з 50 українських та світових фахівців: істориків, архітекторів, дизайнерів, IT-фахівців, громадських діячів, волонтерів. До розвитку музею приєдналися наукові організації, профільних музеїв, громадські організації, благодійні фонди. Ми створюємо проект національного масштабу, і я вірю, що народ, який знає свою історію, має майбутнє!», — зазначив засновник і керівник проекту Валерій Галан.
Вже зараз у просторі виставкового проекту Національного музею історії України у Другій світовій війні «Український Схід. На лінії вогню» можна побачити силіконові фігури сучасних захисників України: Ігоря Гордійчука («Сумрак»), Валерія Красняна («Барс»), Павла Чайки («Сігл»), Андрія Шараскіна («Богема»), Дмитра Яроша («Яструб») та волонтерки Яни Зінкевич («Яна»).
Композиція з фігур захисників України на Сході доповнена особистими речами героїв виставки з музейної колекції та оригінальними відео.