На фестивалі старовинної музики в Утрехті вперше прозвучала українська музика

Цього року на фестивалі давньої музики в Утрехті вперше прозвучала українська музика. Ансамбль Partes виконав партесні концерти — унікальні твори українського бароко, зразки багатоголосого співу XVII – XVIII століть.

Музиканти ансамблю Partes називають свій колектив «лабораторією», бо з 2019 року вони не лише виконують, а й досліджують та відроджують старовинну українську музику.

Utrecht Early Music Festival — це найбільший фестиваль старовинної музики, що проходить з 1982 року. Щороку тисячі слухачів з усього світу приїжджають в Утрехт, щоб відчути звучання Середньовіччя,  Ренесансу та Бароко.

Здебільшого у світі знають українську хорову музику пізніших часів, від «Щедрика» Миколи Леонтовича.

Тому виконання партесних концертів на цьому фестивалі — дуже важлива подія. Це презентація давньої української культури, важливої частини європейської культурної спадщини.

Українські партесні концерти — це складна професійна музика такого ж рівня, як італійська чи німецька музика цього періоду. Водночас, вона унікальна і самобутня, адже в партесних концертах не використовують музичних інструментів, лише багатоголосний спів, який складається з 4, 6, 8 або 12 голосів. Крім того, партесні концерти мають свою особливу мелодичність, вони звучать дуже яскраво і виразно.

Український колектив виступав на сцені фестивалю 1 вересня. Уже за кілька днів до події усі місця в глядацькому залі були заброньовані.

Фото з Facebook-сторінки Тетяни Калити, продюсерки міжнародного напрямку роботи ансамблю Partes.

Послухати записи партесних концертів можна на сайті колективу — http://lab.openopera.com.ua/ .