Музей у Монреалі відкриває виставку “Arts of One World”

Монреальський музей красних мистецтв відкриє 9 листопада нове крило з виставкою “Arts of One World” (“Мистецтво єдиного світу”).

Осіння експозиція – переосмислення основної колекції музею, що поєднає роботи сучасних художників зі зразками античності та археологічними знахідками з різних куточків Землі.

Назва “Arts of One World” відсилає до творів французького поета Едуарда Гліссана та його ідеї “єдиного світу”, який більше не продукує фіксованих, чітко розмежованих ідентичностей.

“Ми б хотіли, аби нашу колекцію вивчали і розуміли, але, в той же час, і осмислювали в діалозі з сучасним світовим мистецтвом”, – директор та куратор Наталі Бонділь.

Загалом крило площею 1500 кв. м. вмістить близько 2000 предметів у 13-ти галереях. Кожна з галерей присвячена окремій темі – мистецтвам Близького Сходу, Індії, Азії, Африці та її корінним народам тощо. Є тут також і простір, що розкриває концепцію епохи антропоцену (визначення для сучасної геологічної епохи, що характеризується впливом глобальної діяльності людини на екосистеми).

У галереях відвідувачі зможуть знайти греко-римські твори, представлені поряд із творами Джима Діна, або ж японські обладунки та нецке, розміщені біля яскравих композицій Такаші Муракамі.

Джерело: THE ART NEWSPAPER