Музей сучасного мистецтва України презентує збірку «Колекція. Галерея 36»

З 19 грудня 2019 р. по 9 лютого 2010 р. Музей  сучасного мистецтва України презентує збірку творчих робіт «Колекція. Галерея 36», яка налічує більш ніж 150 робіт відомих художників.

Засновники галереї подружжя Міловзоров-Чернобородова – заслужений художник України і мистецтвознавець. У економічно важкі 90-ті роки ХХ ст. вони вирішили відкрити свою галерею, де за можливість провести виставку принципово не  брали гроші. Це був так званий соціальний проект, який  допомагав талановитим митцям показати свої твори шанувальникам і потенційним покупцям,  художники ж, в подяку за виставку, дарували засновникам роботу для колекції Галереї. Так збиралась колекція галереї. «Галерея 36» була центром тяжіння творчих людей; осередком, де виставити свої праці воліли найталановитіші майстри.

За роки існування «Галереї 36», Олександру Міловзорову весь час доводилось боротися за це приміщення у кабінетах різних чиновників, але у 2017 галерею було закрито. Зараз на будинку Андріївського узвозу, 36 немає вивіски «Галерея 36», а стоїть вказівник, який сповіщає, що це майстерня Олександра Міловзорова.

Втім, галерея не припинила своє існування, цей простір залишається місцем, де збираються художники, працюють, обговорюють плани на майбутнє. Поки живі засновники, художники і колекція, Галерея жива.  І цю колекцію зараз можна побачити у залах Музею сучасного мистецтва України.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса Музею:  вул. Кирилівська, 41, м. Київ
е-mail: modern-museum@ukr.net
Сторінка Музею: http://modern-museum.org.ua/ 
FB: https://www.facebook.com/modernmuseumorgua/
Ролик виставки: https://youtu.be/nJhUaYzvA8g

“Дорога”, 1996. Довженко Леся. З колекції Галереї
“Композиція”, 2000. Денисова Ніна. З колекції Галереї 
Джерело: прес-реліз