Музей книги і друкарства України створює власний віртуальний портал

Оцифрують частину експонатів, зроблять цифрову копію будівлі музею та підготують віртуальну виставку

У Музеї книги і друкарства України почали створювати власний віртуальний портал.

Планують оцифрувати найбільш цінну частину колекції:

  • 4 рукописні книги,
  • 120 стародруків,
  • 1000 одиниць графіки.

Одночасно з оцифруванням науковці музею підготують детальні науково-аналітичні описи цих артефактів.

До стародруків, які є збірками піснеспівів, підготують музичне озвучення окремих творів. Аудіозаписи створюють разом з народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії Тарасом Компаніченком.

Оцифровані артефакти та їх науковий опис викладуть на сайті музею у розділі «Колекція онлайн». Також на Львівському форумі видавців презентують електронне видання «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України».

Фото з Facebook-сторінки музею

Музей знаходиться в історичній будівлі Києво-Печерської Лаври — у колишній монастирській друкарні, яка є пам’яткою з переліку ЮНЕСКО. Ця будівля варта окремої уваги, піклування та представлення широкій аудиторії. Тому в музеї планують зробити лазерне сканування споруди і створити її 3D модель. 

Фото з сайту музею

У 2022 році виповнилося 50 років з дня заснування Музею книги і друкарства України. Щоб відзначити цю дату, у музеї готують віртуальну виставку «Музейна магія чисел». Оберуть 50 експонатів, які розкрили б найцікавіші аспекти історії творення книги та становлення українства як самобутньої ідентичності — від періоду Нестора літописця, створення Лаврської друкарні, до творчості українських графіків ХХ століття.

Музей книги і друкарства України реалізує цей проєкт разом Українським культурним фондом.