Мистецтвознавець та історик Микола Бендюк про 503-тю річницю перемоги у битві під Оршею

8 вересня 2017 року виповнилося 503 роки з часу перемоги у битві під Оршею, в якій поліські хоругви Великого князівства Литовського у складі союзних литовсько-русинських та польських військ завдали нещадної поразки армії Московського князівства. До річниці битви у Рівному презентували «камінь спотикання», присвячений переможній битві під Оршею. Пам’ятна дошка такого формату у місті з’явилася вперше. Її розмістять на подвір’ї краєзнавчого музею, щоб вона нагадувала людям про видатну битву, яка відбулася 8 вересня 1514 року.

Художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога, мистецтвознавець, історик Микола Бендюк у програмі «Пряма мова» розповів про відзначення на Рівненщині 503-ї річниці перемоги в битві під Оршею.

«Битва під Оршею – подія неординарна. Але ми її втратили через Росію, адже тамтешні історики намагалися знівелювати цей факт. Наукова машина була налаштована на те, щоб применшити значення битви. Однак всі хроністи того часу відзначали її, як найбільшу. Завдяки перемозі війська Князя Острозького, на 40 років вдалося зупинити експансію московитів у Європу. Наше ж завдання – відродити пам’ять про цю перемогу», – прокоментував подію історик та мистецтвознавець Микола Бендюк.