16 литопада в Національному художньому музеї України відкрилась виставка з нагоди 95-річчя Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. На виставці будуть представлені роботи із музею НАОМА.
|
13.11.2012
Т.Яблонська.Біля дитячого садка. 1960
16 литопада в Національному художньому музеї України відкрилась виставка з нагоди 95-річчя Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. На виставці будуть представлені роботи із музею НАОМА.
Основою колекції є невеликі, але вагомі монографічні збірки творів корифеїв українського малярства. Такими репрезентовано творчіcть В.М. Костицього, І.Н. Штільмана, К.Д. Трохименка, П.Г. Волокідіна, Т.Н. Яблонської, С.О. Григор’єва та ін. У фонді також представлено творчість сучасних викладачів НАОМА. Окрасою колекції є картина О.О. Мурашка «Портрет Енні».
Друга частина збірки складається з фонду кращих студентських академічних робіт, які повною мірою віддзеркалюють кращі здобутки художньої освіти з 1920-х років до сьогодні. Експонати відображають особливості навчального процесу у різних майстернях, їх тематичне спрямування, методи роботи, творчі здобутки. Студентські роботи 1920-х років цікаві не лише як мистецькі пам’ятки, а й як унікальні історичні документи, які ілюструють основні засади мистецької освіти у перші роки існування Академії.
Проаналізувавши експонати збірки, можна прослідкувати творчій шлях багатьох видатних художників, побачити етапи їх мистецького зростання від учбових завдань дот зрілих самостійних творчих робіт. Серед загалу академічних постановок є такі, що за рівнем майстерності виконання подолали межу між учбовою роботою та професійно-досконалим твором мистецтва. Ці картини є перлинами музейної збірки.
Невід’ємною частиною навчального процесу в Київському державному художньому інституті ( Зараз НАОМА) є літня практика – пленер. З 1950-х років вона проходила на мальовничих берегах поблизу Канева. Ці краєвиди стали натхненням не тільки для студентів, але й для відомих художників, які в різні роки були керівниками практики. Кращі пленерні етюди та академічні постановки тих років поповнили музейну збірку.
До 9 грудня