«Листування». Виставка в галереї сучасного мистецтва Imagine Point

Мисткині — Римма Миленкова і Тамара Янович

Сьогодні, 17 серпня о 18.00, у малій залі галереї Imagine Point (м. Київ, проспект Голосіївський 86/1) відкриється виставка Римми Миленкової і Тамари Янович «Листування».

Твори, представлені на виставці, — про пошук рівноваги між місцем фізичного перебування та відчуттям карти України на власному тілі. Про речі, об’єднані в одне дуже вагоме поняття — дім.

— Я намагаюсь зберегти рівновагу між місцем фізичного перебування і відчуттям карти України на власному тілі, коли болить то в Сумах, то в Одесі, то в Оленівці, то в Бахмуті, або одразу скрізь. Я пишу листи про те, що трапилось протягом дня, колажуючи з антикварних журналів, старих марок, чужих конвертів, своїх квитків.

Колаж — це єдиний спосіб сприйняття інформації, коли світ розсипався на шматочки. Ці шматочки можна склеїти й отримати знову цілісну картинку.

Мої листи не мають адресатів, мої листи лишаються в статусі draft та unsent… — розповідає Римма Миленкова.

— Моя фортеця — це моя країна, моє місто, мій двір, моя оселя. Всі ці речі об’єднались в одне дуже вагоме поняття — мій дім. А вдома, як відомо, і стіни допомагають…

Більшість з робіт, представлених на цій виставці, створено після початку повномасштабного вторгнення, а саме, у найтемніший, у буквальному сенсі, період — під час блекаутів. Тоді, сидячи у темній квартирі, без опалення та водопостачання, я зовсім не відчувала спустошення або безсилля. Навпаки, той час став для мене ресурсним та продуктивним, як ніколи. Стібок за стібком, листочок за листочком я йшла до матеріалізації своїх мрій та задумів. — каже Тамара Янович.

Виставка проходитиме з 17 серпня до 16 вересня 2023 року в галереї Imagine Point. Адреса — м. Київ, проспект Голосіївський 86/1, вхід з двору.