Кримська весна у Музеї Ханенків

20 березня у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкривається виставка “Крим. Весна. Наврез”.

18.03.2013

З давніх-давен кримські татари, як і інші народи, шанували день весняного рівнодення, що означав настання нового року та польових робіт – Наврез. Саме до святкування Наврезу і приурочено виставку «Крим. Весна. Наврез», що об’єднає твори 40 сучасних кримських майстрів, які працюють над відродженням давніх традицій кримськотатарського мистецтва, перерваних депортацією кримських татар за сталінських часів.

Яскраві кольори та пишні візерунки татарського одягу, вишивки та килимів, виробів з глини та скла, витворів ювелірного та ковальського мистецтва нагадують про квітучу кримську весну. Орнаментальні мотиви, що ними кримські татари протягом багатьох століть прикрашали предмети вжитку, одяг та іграшки, несуть у собі древні магічні знаки збереження і продовження роду, сім’ї та громади, символи родючості та добробуту. Сучасні майстри інтерпретують їх з новою виразністю, їхні твори сповнені оптимізму і життєвої енергії.

Виставка є продовженням проекту «Кримський стиль», в межах якого учасники творчого об’єднання «Чатир-Даг» на чолі з відомим художником і мистецтвознавцем Мамутом Чурлу досліджують, відновлюють і репрезентують в Україні та за її межами багатовікові традиції кримськотатарської культури.

Автор ідеї та куратор виставки – Мамут Чурлу. Фінансовий партнер проекту – Земляцтво кримських татар у місті Києві.

Джерело: Музей Варвари і Богдана Ханенків