“Код Дюрера” в Музеї Ханенків

В Музеї Ханенків відкрилася виставка творів Альбрехта Дюрера. Вперше в експозиції демонструються усі роботи майстра із колекції музею. Виставка “Код Дюрера” приурочена до 550-річчя від дня народження гравера й знайомить відвідувачів не лише з графічним спадком самого Дюрера, а й з окремими творами його найближчих учнів і послідовників.

Німецький живописець, гравер, кресляр і теоретик, Альбрехт Дюрер жив у час глибоких релігійних, культурних, інтелектуальних та художніх перетворень, що охоплюють періоди пізнього середньовіччя, Відродження та Реформації. Митець блискуче використав новітню технологію друкарської справи, надавши мистецтву гравюр автономії та статусу, якого воно раніше не мало.

На виставці представлені 11 творів майстра із колекції Музею Ханенків. Ці роботи відносяться до різних етапів його творчості й виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт. В історії гравюри немає художника, якого б стільки копіювали та підробляли, як Дюрера. В іншій виставковій залі представлені твори його безпосередніх учнів, а також художників, які розвивали його теми, використовували іконографічні типи і технічні знахідки. Зокрема, це шедеври Зебальда Бехама, Ганса Бальдунга Гріна, Альбрехта Альтдорфера, Вольганга Губера і Лукаса Кранаха Молодшого.

Кураторка виставки “Код Дюрера”: Олена Шостак, заввідділу європейської графіки Музею Ханенків, експертка з європейської гравюри 16-19 століть.

Графік роботи Музею Ханенків на свята:

24 грудня — музей працює до 16:00 (каси до 15:30)

25 грудня — вихідний день, музей зачинено для відвідувачів

31 грудня — музей працює до 16:00 (каси до 15:30)

1 січня —  вихідний день, музей зачинено

6 січня — музей працює до 14:00 (каси до 13:30)

7 січня — вихідний день, музей зачинено для відвідувачів

Фото: надані Музеєм Ханенків / “АРТ-ЛАБ”