«Київська картинна галерея» презентує проект художниці Любові Міненко

З 9 по 24 лютого у Національному музеї «Київська картинна галерея» можна буде побачити проект «Міненко» відомої української художниці Любові Міненко.

Проект “Міненко” — це персональна виставка відомої української художниці, лауреатки Премії імені Василя Стуса, учениці Т. Яблонської та Д. Лідера.

Любов Міненко відома світу вже не одне десятиріччя. Її роботи з успіхом експонувалися у відомих арт-просторах, зокрема у Національному музеї Т. Шевченка, Музеї книги і друкарства, галереї Києво-Могилянської академії. Крім того, її полотна прикрашають стіни художніх галерей та інституцій в Англії, Франції, Німеччині, США, Канаді, Японії, Хорватії.

Любов Міненко народилася в Каневі… У її картинах він показаний у тому різноманітті, яке притаманне всьому навколо. Цьому сприяє й та динамічна напівабстрактна форма, яку обрала художниця. Мінливі та м’які лінії розширюють простір, начебто не дозволяючи зберігати автору (як і глядачу) лише одну точку погляду: Любов Міненко розташовується на кількох позиціях, тим самим дозволяючи отримати більш повне розуміння свого міста. Ще цікавішими стають людські персонажі: стиль зображення нагадує іконічний, а вектор погляду абсолютно змінений – здається, сила споглядання в героїв картин є куди більшою за ту ж саму властивість глядача», — зазначила Поліна Ліміна, авторка тексту до книги «Міненко».

Сьогодні одна з найбільших колекцій творів Любові Міненко перебуває в мистецькому об’єднанні «ЧервонеЧорне» в Каневі, що разом із музейними творами стане основою експозиції в Національному музеї «Київська картинна галерея».

__________________________________________________________________________________________________________________

Любов Міненко народилася 1950 року в Каневі. Працювала художником-постановником вистав у Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. Г. Петровського. З 1980 року працювала в Києві: художньо-монументальне оформлення Будинку шлюбу по вул. Великій Васильківській, художнє оформлення книг Т. Ніколаєвої «Украинская народная одежда», «Київ та Київщина», «Історія національного одягу». З 2000 р. – член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України. З 2003 року працює в Каневі в училищі культури та мистецтв викладачем композиції.

Коли: 9 – 24 лютого

Де: м. Київ, вул. Терещенківська, 9