Картина, створена штучним інтелектом, пішла з молотка за 430 000 доларів

Картину «Портрет Едмона Беламі», яку створив штучний інтелект, продали на аукціоні Christie’s за 432,5 тисячі доларів. Аукціонний дім стверджує, що це перша подібна робота, яку продали на великому аукціоні.

Початкова ціна цього лота становила 7-10 тисяч доларів. Покупець вирішив залишитися анонімним.

Штучний інтелект – це тільки одна з тих технологій, які вплинуть на ринок мистецтва майбутнього. Хоча ще занадто рано говорити про те, якими можуть бути ці зміни», – зазначив фахівець Christie’s Річард Ллойд, організатор аукціону.

«Портрет Едмона де Беламі» – витвір алгоритму, розробленого французьким колективом Obvious («Очевидне»). Робота була створена із застосуванням дворівневого алгоритму: генераторної та дискримінаторної частини. База проаналізувала 15 тис. портретів за період IV-XX ст. Генератор створює нове зображення, базуючись на цій добірці, а дискримінатор аналізує його на предмет того, чи була вона створена людиною чи генератором.

Співзасновники Obvious П'єр Фотрель, Готьє Вернье і Уго Касель-Дюпре.
Співзасновники Obvious П’єр Фотрель, Готьє Вернье і Уго Касель-Дюпре.

Експериментатори спочатку завантажили в генератор 15 тисяч портретів, створених між XIV і XX століттями, а потім штучний інтелект створював нові роботи до тих пір, поки не зміг обдурити тест, покликаний відрізнити картину, написану людиною, від тієї, що згенерувала машина.

Виручені гроші автори алгоритму витратять на його подальше вдосконалення.