Історична достовірність vs енергозбереження: кілька правил ремонту в музеях

Чи є універсальні правила для реконструкції пам’яток архітектури? Як поєднати комфорт, бажання бути екологічним та економним з унікальною конструкцією історичної будівлі? Розповідаємо про ряд правил та можливостей.

Металопластикові вікна – дозволено чи ні?

Один з перших аспектів, на які звертаєш увагу в ході реконструкції або реставрації архітектурної пам’ятки – заміна вікон. Звичайно, тут не все так просто: свободу дій реставраторів часто обмежує статус або конструкція споруди – як щодо вікон, так і по відношенню до іншого типу ремонтних робіт. Насправді, не дивлячись на розповсюджене переконання, універсальних правил щодо установки вікон при реконструкції пам’яток в Європі не існує. У різних країнах їх дуже по-різному і досить “абстрактно” визначають – як такі, що не мають порушувати історичного, культурного та архітектурного образу споруди.

Культурну цінність об’єкта оцінюють до і після проведення реставрації. Якщо це економічно не виправдано, то в Німеччині, наприклад, реставраційні роботи заборонять. У Данії, щоб отримати можливість продати нерухомість, неодмінно потрібен енергетичний аудит будівлі після модернізації.

Українське законодавство передбачає, що ремонт чи реставрація історичної будівлі національного або місцевого значення відбувається тільки з дозволу центральних або місцевих органів виконавчої влади.

Музей образотворчого мистецтва Бордо

Вікна ПВХ у старих будівлях – переваги і технології

В ідеалі сучасне вікно, як у звичайній, так й історичній будівлі має захищати помешкання від шуму, зберігати тепло і не пропускати всередину вологу. Останній аспект особливо важливий для залів та фондів музеїв. З такими завданнями на сьогоднішній день найкраще справляються саме ПВХ-конструкції. До прикладу, дерев’яна рама за добу пропускає у приміщення близько 2,5 кубометрів повітря. Під впливом природних умов вона поступово виходить з ладу: дерево розсихається, може початися гниття. Таким чином, установка ПВХ-конструкцій більш довговічна і рентабельна.

Головна складність в ремонті пам’яток – наявність декоративних вікон складної форми. Але сучасні виробники пластикових профілів можуть успішно впоратися з цією проблемою. Сьогодні можна самому обрати й прорахувати конструкцію, яка буде актуальною для ваших потреб – на сайтах виробники розміщують калькулятори, зокрема такі: https://okna-germanii.com.ua/okonnyjj-kalkulyator-rehau/.

Корпус КПІ в Києві

Для того, щоб автентичність поєднувалася з комфортом, використовуються наступні технології:

  • «Реставраційні вікна», що складаються з двох блоків – зовнішнього (імітує оригінал, повністю підходить до вигляду будинку) і внутрішнього (як і віконна фурнітура виконаний «під старовину», гармонує з інтер’єром приміщення).
  • «Спеціальні елементи»: повна відповідність прототипу можливо при використанні декоративних пілястрів, розеток, карнизів з каблучками.
  • «Фальш палітурки» – облицювальні самоклеючі профілі, що дозволяють скопіювати навіть складне вікно. Їх можна наклеїти по обидва боки склопакета.

З кожним роком пропозицій виробників склопакетів для реконструкції архітектурних пам’яток на ринку стає все більше й більше, а отже, вікна в музеях можуть бути й історично достовірними, і енергозберігаючими.

Більше інформації та прайс-лист на окремі види робіт шукайте на сайті: https://okna-germanii.com.ua/