“ХМАРИ РОЗТАНУТЬ”: ВИСТАВКА В НОЙШТАДТІ ПРО ГЛИБИННІ ПЕРЕЖИВАННЯ УКРАЇНЦІВ У ЧАС ВІЙНИ

Виставка “Хмари розтануть” відбудеться з 18 серпня по 3 вересня у стінах музею Villa Böhm, що побудований у вільгельмівському стилі на схилах мальовничого Пфальцського лісу. За підтримки Музею сучасного мистецтва Одеси в експозиції представлять роботи українських художниць AntiGonna, Альони Токовенко, Катерина Копєйкіної та Олени Домбровської. 

За словами куратора Андрія Сігунцова, виставка пронизана рефлексією на тему війни — шокуючого та унікального досвіду для кожного українця. 

“Відтепер в усіх нас є спільне “до війни”, що означає не лише дати, а й інший світ, який існував до повномасштабного вторгнення. Є і спільне “на початку війни” — в історіях про сильні емоції та важливі рішення. Насамкінець, кожен сьогодні марить заповітним “після перемоги”, усвідомлюючи, що світ більше ніколи не буде таким, як раніше. Та між усіма цими “до” і “після” у кожного своя історія переживань, адже війна відбувається не лише на фронті, боротьба постійно триває всередині кожного з нас” — говорить куратор.

Головним провідником проєкту Хмари розтануть стане почуття ясності неясного, присутності в житті чогось незбагненного для розуму, непрозоро-темного й незвичайного. Це межування між агресивно-войовничою вірою в здоровий глузд з “реалістичним” світовідчуттям всесилля розуму, вірою в технічний та соціальний прогрес та зануренням в глибини підсвідомості. Людські слабкості, хиби й домисли. Людські сили, міріади насолод та реальність. Незважаючи на безлад, певну безглуздість та тваринний жах, сенс з’являється серед тих, хто до нього залучений, він без пояснень та повного розуміння, але такий, що триває все життя.

Музей сучасного мистецтва Одеси — приватний музею, який зберігає, досліджує та експонує сучасне мистецтво. Установа існує з 2008 року, виступаючи платформою для презентації не лише регіонального, а й національного та міжнародного сучасного культурного продукту. Колекція музею включає роботи одеських художників-нонконформістів другої половини ХХ століття, а також одеських митців різних напрямків і поколінь.