Харківський ЛітМузей запрошує на лекцію Вахтанга Кіпіані

11 січня в Харківському ЛітМузеї Вахтанг Кіпіані прочитає лекцію під назвою «Періодичний самвидав від політики до еротики».

Творча свобода 1960-х, всупереч очікуванням, тривала всього кілька років. Друковане слово, перш ніж дійти до читача, проходило через усі кола радянської цензури: тексти пристосовували до радянської ідеології, або ж не друкували зовсім. З’являється негласне «табу» на імена неблагонадійних авторів. Тоді, на початку 1960-х років, стали ходити в списках вірші Вінграновського, Симоненка.

Розпочиналась доба самвидаву: автори самотужки поширювали вірші, прозу, публіцистику, переписуючи від руки, передруковуючи на машинках через копіювальний папір, фотографуючи, виготовляючи саморобні книги і періодику. За декілька років виготовлення, розповсюдження і зберігання самвидаву стане кримінальним злочином, за ст. 62 КК УРСР від 5 до 10 років позбавлення волі..

Вахтанг Кіпіані – український журналіст, публіцист, історик, головний редактор Інтернет-видання «Історична правда», засновник Музею-архіву преси. 

Подія на фейсбуці: https://www.facebook.com/events/2441302086133281/

Текст організаторів