Гостинний двір, будинок Сікорського та інші пам’ятки перейдуть у власність міста

Незабаром із державної власності в комунальну будуть готові перейти відразу п’ять значущих культурних об’єктів столиці: ботсад ім. Гришко, Палац спорту, Національний цирк, Гостинний двір і будинок Сікорського. Ініціатором проекту виступив мер Києва Віталій Кличко.

18 жовтня 2017 року комісія Київради з питань власності погодила проект рішення №08 / 231-2146 / ПР від 14.09.2017 “Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель, цілісних майнових комплексів установ культури, науки, фізичної культури і спорту”. Про це повідомив портал КV.

Проект подав на розгляд міськради мер Києва Віталій Кличко. У документі зазначається, що Київрада дає згоду на безоплатне прийняття до комунальної власності наступних об’єктів:

   • Будівля Гостинного двору (Контрактова площа, 4);

   • Будівля Будинку ім. І. Сікорського (вул. Ярославів Вал, 15-Б);

   • Цілісний майновий комплекс державного підприємства “Національний цирк України” (площа Перемоги, 2);

   • Цілісний майновий комплекс державної організації “Національний ботанічний сад ім. Гришка Національної академії наук України “(вул. Тімірязєвська, 1);

   Цілісний майновий комплекс державного підприємства “Палац спорту” (Спортивна площа, 1).

Київська міська рада обіцяє використовувати зазначене майно за цільовим призначенням і не передавати його в приватну власність. В пояснювальній записці проекту зазначено, що даний проект не передбачає додаткових витрат з бюджету Києва.

В рамках проекту планується ремонт Гостинного двору та Будинку Сікорського. Ботанічний сад, цирк і Палац спорту планують використовувати виключно за цільовим призначенням. Депутат Київради Анна Старостенко зазначила, що в будівлі Гостинного двору в майбутньому планується організувати Музей історії Києва.