У містечку Городок на Хмельниччині відкрили оновлений історико-краєзнавчий музей, який відтепер називається «Городок-музей», або «G-Museum». Нині в його експозиції виставлено представлено тисячу експонатів, ще кілька тисяч одиниць зберігаються в фондах. Для музею побудували окрему будівлю загальною площею 1300 квадратних метрів.
Зведення нової будівлі для музею в сучасній Україні – чи не щасливий випадок, особливо в регіоні. Оскільки — більшість музеїв в країні облаштовані в спорудах, які першочергово мали інше призначення. Наприклад, приміщення Національного музею історії України будували для художньої школи, а під Музей історії Києва віддали торговельно-офісний центр.
«G-Museum» оснащений провідними музейними технологіями: інтерактивними екранами та моніторами, аудіо та відеосистемами та іншими новинками. І хоч музей – державний, побудовано його за меценатські гроші.
Створено Городоцький краєзнавчий музей 6 червня 1969 року. Спочатку його колекція налічувала кілька сотень старожитностей та предметів народного побуту, зібрана співробітниками будинку культури. Місцеві жителі приносили, знайдені на городах і полях археологічні артефакти, а також монети, фотографії, свідчення Другої світової, предмети народного побуту.
У 1971 році колекція-виставка здобула статус «Народного музею». Втім, як і раніше, його діяльність забезпечували ентузіасти, натомість фонди музею активно збільшувалися. У 1993 році музей отримав власне приміщення. 3 грудня 2002 року музей здобув статус державного закладу.
Значну частину артефактів музею передала місцева пенсіонерка Нонна Пащенко. Колекцію старожитностей вона збирала впродовж півстоліття, починаючи ще з кінця п’ятдесятих років. Переважно, це був підйомний матеріал, зібраний з ріллі в місцях давніх поселень, хоча серед нього було чимало унікальних та надзвичайно цікавих артефактів. Зокрема, при прокладанні меліоративної траншеї вона майже з під самого ковша екскаватора дістала комплекс поховального посуду «черняхівської культури».
Фото та джерело: Ділова столиця