В київському Музеї російського мистецтва відкрито виставку робіт Віктора Севастьянова (1923 – 1993) – талановитого живописця та не менш відомого футболіста клубу «Динамо» (Київ).
Живопис та футбол – дві пристрасті, що визначили долю Віктора Севастьянова. Одночасним було його зарахування до Одеського художнього училища і до Одеського спортивного товариства «Харчовик» (пізніше «Чорноморець»). В основному складі “Динамо” дебютував 9 травня 1947 року. В чемпионаті і Кубку СРСР провів 63 гри (забив 3 голи). Але й тоді, за спогадами легендарного воротаря «Динамо» Олега Макарова, він використовував будь-який час для малювання та палко мріяв стати художником. С середини 1950-х рр. Севастьянов залишив футбол та повністю присвятив себе живопису. Художник тісно спілкувався та працював разом з такими видатними художниками, як В.Шаталін, Л.Чічкан, П.Сльота, М.Хан, Ф.Захаров, А.Пламеницький. У 1963 році за рекомендаціями П.Сльоти, Л.Чічкана та М.Хана Севастьянов став членом Спілки художників СРСР.
Світ мистецтва для Віктора Севастьянова – це світ природи. Саме природа, її мотиви, гра кольорів та відтінків – головний сюжет всіх його творів. Тому не дивно, що робота на пленері мала для художника першорядне значення. Кожен його пейзаж – це визначений душевний стан; художник багато експериментував із засобами художньої виразності для передачі різних емоційних відтінків. Але принцип роботи залишається незмінним – пленер. Саме в жанрі пейзажу розкрилося індивідуальне, надзвичайно життєлюбне та життєствердне світосприйняття художника.
На виставці експонується близько 30 живописних творів різних років з приватних колекцій Ігора Шарова, Дмитра Полубесова та компанії European Law Group.
Тему «мистецтво і спорт» буде продовжено у наступному проекті під назвою «Citius, Altius, Fortius!» (живопис, графіка, скульптура з колекції Київського національного музею російського мистецтва).