Folk-Ukraine: онлайн-архів старовинних українських народних пісень

Українсько-канадська співачка, етномузиколог, музикант гурту Balaklava Blues і Lemon bucket Orkestra Марічка Марчик презентувала онлайн-архів старовинних українських народних пісень.

На сайті Folk-Ukraine представлена народна пісенна традиція 14 етнографічних регіонів, включно з Кримом. Кожен регіон репрезентовано десятьма жанрами: пісні весняні та зимові, релігійні, побутові, жартівливі тощо. Кожна пісня представлена текстами українською, транслітерована латиною з коротким перекладом сюжету англійською мовою. Головна частина матеріалів складається з народнопісенних архівів лабораторій етномузикології Національних музичних академій Києва та Львова, а також приватних архівів фольклористів, записаних переважно у період з 70-х років ХХ сторіччя по сьогодення.

Архів має унікальний вигляд – складається з 28 анімованих авторських артколажів, сторенних талановитою художницею Юлею Табенською у співпраці з Марічкою та групою українських дизайнерів. Анімував колажі Андрій Івануса.

Сайт розрахований на широке користування школярами, студентами, українською діаспорою та шанувальниками українського фольклору в усьому світі. У планах його постійне поповнення новими матеріалами, розширення жанрових галузей та створення аналогічної бази традиційної інструментальної музики. Увесь матеріал доступний українською та англійською мовами, на різних платформах і девайсах. Для людей з вадами слуху є можливість вивчати пісні через детальні нотні транскрипції, а також деякі відео, які включають наочну демонстрацію звуковисотності пісень.

Проєкт ініційовано Марічкою Марчик і створено за підтримки українсько-канадського дослідчо-документаційного центру та української діаспори Канади.

Марічка Марчик – українська співачка, солістка проєкту Balaklava Blues, у минулому – гуртів «Божичі», «Сонцекльош», «Куку Шанель». Нині зі своїм чоловіком Марком, лідером музичного гурту Lemon Bucket Orkestra, мешкає у Торонто. Роботу над цифровим архівом старовинних пісень розпочала у серпні 2020 року.

Джерело: Укрінформ