В Києві стартував Ceramic Art Week

З 6 до 14 березня в столичному просторі D.HUB проходитиме фестиваль сучасної авторської кераміки “Ceramic Art Week”. У ньому візьмуть участь як визнані митці, так і молоді українські керамісти, скульптори, дизайнери, а також відомі художники живопису і графіки, які реалізували свої ідеї в глині. Загалом близько 50 митців представлять понад 200 унікальних предметів.

Виставковий простір «Ceramic Art Week» умовно поділений на дві тематичні частини: «Сoncept» та «Home decor». У першій експозиції представлять колекційні роботи відомих авторів та брендів, виконані в традиційних і новаторських техніках. Інша частина – арт-ярмарок прикладної кераміки: страви, вази, судини, скульптури, предмети інтер’єрного дизайну.

Студія українського дизайну, архітектури і кераміки Sergey Makhno Architects. серія DIDO

Жанрова палітра робіть доволі різноманітна. Відвідувачі побачать відомі роботи «Голови» Олега Тістола та Миколи Маценка, супрематичні вази-«чоботи» Юрія Соломко із проєкту «Малевич. ХХ століття». Керамічна майстерня відомого архітектора і кераміста Сергія Махна покаже колекційні артіграшки Dido, одна з яких – 2,5 м заввишки. Художник Володимир Манжос, що створює всесвітньо відомі мурали під іменем Waone Interesni Kazki, представить лімітовану колекцію ваз «з вухами». Як поєднуються українські керамічні традиції та японська філософія вабі-сабі, можна буде побачити у роботах Володимира Корнієнка.

Віта Хайдурова. Серія «Botanik garden»
Оля Пильник. «Червоне макраме»
Світлана Гібаленко
Андрій Ільїнський
Володимир Сай. Серія «Керамічні нариси»
Аліка Малоног. Серія «шібарі»

«Кераміка – це магічне мистецтво. Кожен художник, що працює з цим матеріалом, відчуває тактильність глини, її пластичність, податливість рукам майстра. Три стихії – вода, земля та вогонь працюють у співавторстві з художником, створюючи неповторний витвір мистецтва. Можливості цього надзвичайного матеріалу безмежні та невичерпні, а рівень професіоналізму наших художників, їх самобутність та креативність ні в чому не поступаються кращим світовим зразка», – зауважує кураторка виставки Маріанна Джулай.

Також протягом тижня в межах «Сeramic Art Week» відбуватимуться освітні та мистецькі події, серед яких майстер-клас зі створення керамічних масок відомого скульптора-кераміста Андрія Іллінського, освітньо-практична програма для дітей про українську традиційну кераміку від проєкту «Знай свою Україну» Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», лекція Андрія Кириченка «Сучасна кераміка. Ідентифікація світової культури», кейс про AR/VR & digital art від Олександра Величка.

Коли: 6-14 березня  11:00-20:00, вхід вільний, всі роботи продаються.

Де: Простір D.HUB (ТЦ Домосфера, Столичне шосе, 101, 3-й поверх).

Фото та джерело: Ceramic Art Week