Бронзи Мікеланджело. Далі буде

Результати детальних хіміко-технологічних аналізів двох бронзових скульптур, нещодавно атрибутованих як твори Мікеланджело, будуть представлені у липні цього року під час мистецтвознавчого симпозіуму у Даунінг-коледжі (Кембридж).

20.02.2015

Результати детальних хіміко-технологічних аналізів двох бронзових скульптур, нещодавно атрибутованих як твори Мікеланджело, будуть представлені у липні цього року під час мистецтвознавчого симпозіуму у Даунінг-коледжі (Кембридж), повідомила AntiquesTradeGazette.

Нагадаємо, що фігури чоловіка і юнака верхи на пантерах з колекції Адольфа де Ротшильда вперше потрапили в поле зору істориків мистецтва в 1878 році. Спочатку їх авторство приписували Мікеланджело, потім іншим митцям рубежу 15-16 століть, включно з Джакопо Сансовіно і Тіціано Аспетті.

Обидві бронзи залишались у колекції родини Ротшильда до 1957 року, коли їх придбав хтось із французьких антикварів. У липні 2002 скульптури виставили на аукціон Sotheby’s як роботи флорентійського майстра сер. 16 ст. Тоді за них виручили £ 1,65 млн. (за чутками, покупцем був відомий дилер Сіріл Хамфріз). В 2003 році бронзи експонувались на виставці Віллема ван Тетроде, а в 2012 — на виставці скульптури у Королівській академії мистецтв.

Питання про авторство Мікеланджело було знову підняте професором Полом Йоаннідесом, який виявив начерк подібної композиції на аркуші з копіями рисунків майстра, виконаних кимось із його учнів.