«Блукання в собі»: українське мистецтво ХХ-ХХІ століття у Львові

У львівському Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» проходить виставка українського мистецтва ХХ-ХХІ століття «Блукання в собі».  Експозицію розгорнули у чотирьох залах. Кожен зал відображає окремий смисловий блок: «Людина як причина змін», «Людина протестує», «Спокій та відчуження», «Біль і взаємодія».

У залі «Людина як причина змін» експонують зразки українського модернізму: твори Євгена Лисика, Осипа Васьківа, Олега Мінька, Карла Звіринського, Алли Гончарук, Михайла Красника та Юрія Скандакова.

Також тут представили роботи Олекси Новаківського, Михайла Андрієнка-Нечитайла та Святослава Гординського. Ці твори були за кордоном з 1940-х років, нещодавно центр «Меркурій» придбав їх та привіз в Україну.

Блок «Людина протестує» розповідає про моральний опір київського андеграунду 1970-1980-х рр., а саме — художників Миколу Трегуба і Вудона Баклицького. Це перша спільна виставка митців за 13 років.

У залі «Спокій та відчуження» показують історію органічної абстракції в українському мистецтві: коли художники в обставинах колективізму шукали територію усамітнення. Ці смисли репрезентують роботи Опанаса Заливахи, Галини Севрук, Михайла Красника, Анатоля Степаненка, Федора Тетянича, Петра Старуха, Андрія Саєнка, Романа Жука та Ярослава Качмара.

Роман Жук “Натюрморт 2“, 1988

У блоці «Біль і взаємодія» — інтроспекція сучасних мисткинь Терези Барабаш та Ярини Шумської. Проєкти мисткинь раніше експонували на виставкових майданчиках Європи, в Україні їх покажуть уперше.

Інсталяція «Під стіною» Терези Барабаш присвячена дітям, які загинули від початку повномасштабного вторгнення. Відеофіксації перформансів Ярини Шумської — це проєкції особистих історій українців: про пережиття втрати близької людини, про конфлікт людини і середовища у стані вимушеної міграції. 

Фото робіт надали організатори виставки. Головне фото — з Facebook-сторінки центру «Меркурій».

Виставка працюватиме до 20 травня 2024 року. Адреса: Львів, площа Міцкевича, 10 (центр працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00).