“Безпека в останню чергу!”

В рамках найбільш масштабного open-air-показу в Європі, на Одеському міжнародному кінофестивалі 2018 відбудеться показ чорно-білої німої стрічки “Safety Last!” ( “Безпека в останню чергу!”) просто неба на Потьомкінських сходах

9-й Одеський міжнародний кінофестиваль проходитиме з 13-го по 21-е липня 2018 року. Класично, на другий день кінофестивалю, а саме 14-го липня, на Потьмкінських сходах відбудеться кіноперформанс – один з найбільш глядацьких open-air-показів в Європі, на який щороку збирається понад 15 тис. кінопоціновувачів з усього світу. Пригадаємо, що однією з головних подій на першому Одеському кінофестивалі у 2010 р. став спеціальний показ відреставрованих копій славнозвісного фільму Сергія Ейзенштейна «Броненосець Потьомкін» на знаменитих одеських сходах.

Цього літа глядачі побачать чорно-білу німу кінострічку “Safety Last!” (1923) з Гарольдом Ллойдом в головній ролі. Понад те, 2018 рік виявився ювілейним для фільму – 95 років тому кінокартина режисерів Сема Тейлора та Фреда С. Наймаєра побачила світ.

Всі трюки зображені у комедії Гарольд Ллойд виконував сам, а найвідоміший кадр, де герой повисає на стрілці годинника високо над вулицею – став епохальним сюжетом в історії кіно. Його перевиконували в багатьох фільмах, зокрема й в картині Роберта Земекіса “Назад у майбутнє”.

Традиційно показ фільму на Потьомкінських сходах відбудеться в супроводі симфонічного оркестру. Музиканти відтворять авторський акомпонемент Карла Девіса написаний у 1989-му році спеціально до стрічки “Safety Last!”. В основу музичної композиції Карл Девіс поклав популярні тони музики 20-х років, зокрема джазові аранжування Paul Whiteman Band.

Окрім історичного кінопоказу на Потьомкінських сходах, на Одеському кінофестивалі будуть представлені три конкурсні програми: Міжнародна та Національна, а також Конкурс європейських документальних фільмів, заснований у 2016 р. Проходитимуть також професійні та освітні програми спрямовані на розвиток професійної кіногалузі в Україні. Майстер-класи Літної Кіношколи Одеського МКФ, яка функціонує впродовж 9-ти днів фестивалю, проводитимуть знані світові та українські кінематографісти.

Джерело: https://oiff.com.ua/festival/news/oiff-2018-safety-last-on-the-potemkin-steps.html