90-й аукціон Hermann Historica

Наприкінці листопада у Грасбруні неподалік Мюнхена пройшов 90-й аукціон Hermann Historica. Упродовж 5 днів колекціонери з усього світу мали нагоду придбати унікальні витвори мистецтва різних історичних епох. Загалом на торги було виставлено понад 3400 лотів у п’яти категоріях. Причому, майже 900 лотів з каталогу “Твори мистецтва, Азії та старовини” перейшли до інших власників у перший же день торгів.

Цьогоріч аукціонна збірка була розподілена на п’ять категорій: «Твори мистецтва, Мистецтво Азії, Предмети старовини»; «Антикварна зброя та зброя з усього світу»; «Унікальна старовинна та сучасна вогнепальна зброя»; «Ордени та військові предмети колекціонування до 1918 року» та «Ордени та військові предмети колекціонування після 1918 року».

Розглянемо окремі лоти

Лот № 21 здобув премію від аукціонного будинку у категорії «Живопис». На широкоформатній картині Джованні Батіста Сальві зображено сцену каравану у східному стилі. Зрештою, шедевр був проданий за 15 000 євро, що у понад десять разів перевищує його стартову вартість в 1 200 євро. Не менш яскравий лот № 341 – скринька прикрашена гербами, датована близько 1450 роком, була продана за 21 250 євро. Казкова ваза famille verte gu з кольоровим декором зі стартовою ціною 1000 євро сподобалася багатьом колекціонерам і була придбана за 6250 євро.

У високому п’ятизначному діапазоні опинилися стартові ціни низки об’єктів розділу «Предмети старовини». Приміром, мінімальна ставка приголомшливого золотого намиста, датованого другим тисячоліттям до нашої ери, становила  90 000 євро. І, зрештою,  було продане за 131 250 євро. Мінойський ритон із Стародавньої Греції був виставлений на продаж за 4500 євро й пішов з молотка за 13 750 євро. Топ-лотом цієї категорії була надзвичайно рідкісна військова маска із заліза з Римської імперії. Предмет надзвичайно добре зберігся. Придбали маску за 72 500 євро, що майже втричі перевищує її стартову ціну в 25 000 євро. За 25 000 євро було продано меч з кільцем з навершям, що належить до тієї ж епохи.

Окремими торгами продано лоти із категорій «Старовинна зброя та зброя з усього світу» та «Прекрасна старовинна та сучасна вогнепальна зброя». Короткий меч із Грузії було продано за 8 250 євро, що у понад шістнадцять разів перевищує орієнтовну ціну. Пішкабз з Індії та кинжал, оздоблений золотим та коштовним камінням, продано за 13 750 євро.

Розкішну мисливську рушницю з колісним замком з арсеналу благородної сім’ї Естерхазі було продано за 52 000 євро, а пару рідкісних пістолетів з крем’яним замком, створені Емануелем Ветчгіним з Аугсбурга, – за 28 750 євро.

Серед найяскравіших лотів категорії «Ордени та військові колекції до 1918 року» – російський орден Святого Станіслава, один з найбільш затребуваних відзнак серед колекціонерів. Натовпи фанатів Сісі з нетерпінням чекали оголошення лоту 3129. Красива літня сукня імператриці йшла з естімейт 10 000 євро і була продана за сенсаційні 80 000 євро. Проте перевершила цей результат її знаменита шовкова рукавичка, яку імператриця носила в день її вбивства. Її придбали за 82 000 євро.

До слова, до 23 грудня триватиме постаукційний продаж лотів осіннього аукціону. Усі непродані непродані предмети можна придбати за стартовою ціною з купівельною націнкою.