Архів, баян, концерт

28 квітня в Центральному архіві-музеї літератури і мистецтва України перший концерт в рамках проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї»

24.04.201

Центральний архів-музей літератури і мистецтва України започатковує літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї».


В його рамках відбуватимуться виступи відомих українських та зарубіжних музикантів-виконавців, творчі вечори письменників, художників та композиторів, які супроводжуватимуться тематичними презентаціями документальних матеріалів з фондів ЦДАМЛМ України.

Проект спрямований на встановлення діалогу між актуальним мистецьким процесом та «задокументованим» минулим, відкрите спілкування артистів з публікою, популяризацію вітчизняної архівної спадщини. Зустрічі проходитимуть в конференц-залі ЦДАМЛМ України.

28 квітня відбудеться сольний концерт «Гра тіней» лауреата міжнародних конкурсів Романа Юсипея (Україна   Німеччина). В програмі – музика молодих українських, російських та німецьких композиторів для баяна соло, а також презентація творів для баяна з особових фондів ЦДАМЛМ України (автографи класиків української музики ХХ ст., рукописи, раритетні видання).

Роман Юсипей:

«Програма «Гра тіней» присвячена молодому поколінню композиторів України, Росії та Німеччини, безкомпромісному та талановитому. Тим, хто руйнує стереотипи й кліше, давно віднайшов власний музичний голос та прорубав вікно в Європу. Тим, хто давно полюбив баян – інструмент, активно задіяний у сучасному академічному виконавстві. Основою баянної версії «І, як моряки втішаючись видом землі…» Богдана Сегіна став однойменний твір для органу. З романтичної мініатюри «Передчуття кохання» Золтан Алмаші пізніше створив оркестрову п’єсу. Сучасний баян – це «Трем» москвича Дмитра Курляндського, що виходить за межі інструментальних засобів виразності, акустична електроніка «Супрематичної композиції № 2» та звуковий палімпсест «P est na. iss O ex glo æ” петербуржців Сергія Хісматова й Володимира Раннєва. Нарешті, «Гра тіней» Олександри Філоненко (народилася в Донецьку, а нині живе в Берліні) ставить знак «дорівнює» поміж усіма елементами баянної гри – від мерехтіння високих нот до шурхотів, стукоту та свисту…».

Автор ідеї та керівник проекту – Олена Кульчий, директор ЦДАМЛМ України; координатор програм – Юлія Бентя, завідувачка сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів.


Адреса:
м. Київ, вул. Володимирська, 22а (територія Національного заповідника «Софія Київська», службовий вхід). Початок о 13.00. Вхід вільний.

«Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбуватимуться за підтримки Державної архівної служби України (керівник – Ольга Гінзбург).