У Києві відкривається “Бельгійська алея”

24 квітня 2018 року Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація видала розпорядження №229 з рішенням підтримати пропозицію Громадської організації «Київ.Стратегія 2025» провести фестиваль «Бельгійська алея» в межах затишного проходу, що веде від Михайлівського Золотоверхого монастиря до верхньої станції Київського фунікулеру. Починаючи з цього року алея буде приймати «бельгійський» фестиваль та розважати мешканців і гостей столиці.

Відкаліброваним є вибір місця, оскільки як для українців, так і для бельгійців, воно несе особливі спогади. Рівно сто років тому Михайлівський Золотоверхий монастир став на довгі місяці домівкою в Києві для бельгійських солдат автобронедивізіону, котрі опинились у скрутному становищі після виведення з фронту «Галичина» під час Першої світової війни. А трохи раніше, у 1902-1905рр., бельгійський капітал та інженерія зробили істотний внесок в будівництво системи канатної дороги для  майбутнього київського фунікулеру. Витрати бельгіського акціонерного товариства, яке було власником київського трамвайного транспорту, досягали 230 тисяч рублів, що в ті часи було величезною інвестицією в електричний транспорт міста Києва.

Посол Королівства Бельгія в Україні, представники КМДА та керівництва Шевченківської РДА знімуть вуаль з вуличного вказівника «Бельгійська алея». Урочисте відкриття продовжиться запальним бельгійським танцем у виконанні студентів Української Академії Лідерства.

Благословенний дзвін карільйону розіллється по всьому центру міста столиці. Карільйон, бельгійський  музичний інструмент  є цілою системою налаштованих дзвонів, до яких прикріплена панель управління. Походження карільйону сягає Фландрії, Бельгія, звідки він і поширився на весь світ.

Протягом  фестивалю буде діяти фотозона зі Смурфиками, які цього року святкують  своє 60-річчя! Для найменших буде проведено майстер-клас з розфарбування фігурок Смурфів, аби їх залишити собі на солодку згадку про Бельгійську алею.

Відвідувачі зможуть прогулятися прикрашененою алеєю, яку  Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Шевченківського району  оздобить з нагоди свята.

І, звісно, у відвідувачів алеї  буде нагода скуштувати хрустку картоплю фрі від бельгійського виробника та запашні бельгійські вафлі.

Прохід алеєю залишатиметься вільним на весь час проведення фестивалю.

м. Київ, найближча ст. м. Майдан Незалежності та ст. м. Золоті Ворота

Прохід від Михайлівського Золотоверхого монастиря до верхньої станції фунікулер