У Києві пройде щорічний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week

З 18 по 27 травня у Києві пройде третій міжнародний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week. Захід пошириться на десяток музеїв та арт-локацій, де будуть представлені експозиції і проекти знакових зарубіжних та українських художників.

Кyiv Art Week – перший професійний мистецький захід міжнародного рівня в Україні. Це адаптація міжнародного формату мистецьких тижнів, що виявили себе найбільш ефективними чинниками розбудови культурно-мистецького простору міста, інституціонального розвитку та популяризації мистецтва. Особливостями Kyiv Art Week є плюралізм контенту та діалог між традицією та сучасністю. Всі учасники заходу докладають зусиль та створюють синергію, у спільному русі до створення нової платформи презентації добутків актуальної культури.

Київський мистецький тиждень – щорічний арт-захід, у якому беруть участь державні та комунальні музеї, приватні та публічні галереї та культурні центри.

Як і в минулому році, окремою великою подією фестивалю стане ярмарок Kyiv Art Fair, що проходитиме в комплексі “Торонто-Київ” на вул. Велика Васильківська, 100. У період з 23 по 27 травня два поверхи загальною площею 4000 кв.м. комплексу перетворяться на ярмарок картин та інших творів мистецтва – кращих експонатів із понад тридцяти провідних світових і українських галерей, а також приватних фондів. У 2017 році на ній були представлені роботи Пікассо, Джакометті, Бенксі. Імена цьогорічних художників будуть оголошені ближче до дати фестивалю.

Щорічно організатори виділяють одну з найбільш актуальних для міста тем, якій присвячують ряд активностей, кінопоказів, лекцій та дискусій. Тема цьогорічного Kyiv Art Week торкнеться проблеми інтеграції пам’яток радянського періоду в публічний простір сучасного Києва. Так, 18 травня, в рамках відкриття, відбудеться презентація відновленого фрагмента “Стіни пам’яті” Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. Подія відбуватиметься на Байковій горі, де у 1982 році була знищена меморіальна композиція, присвячена життю і смерті. За розпорядженням української компартії стіна була залита бетоном. Для повного відновлення меморіалу запустять кампанію зі збору коштів.

Окрім цього, 19 травня заданій темі присвятять відкриту міжнародну дискусію під пам’ятником Леніна на бульварі Шевченка, а також ряд лекцій 20 травня. В обох заходах візьмуть участь українські та зарубіжні мистецтвознавці, журналісти і політики.

Kyiv Art Week проводиться з ініціативи українських культурних інституцій та діячів за підтримки Київської міської державної адміністрації. Захід покликаний підвищити інтерес українців до мистецтва, а представників світової художньої сцени – до Києва як до європейського культурного бренду.

Сторінки фестивалю Kyiv Art Week:

http://kyivartweek.com/

https://www.facebook.com/KyivArt/