Журнал Антиквар

Київ побачить твори забутого шістдесятника Веніаміна Кушніра

Кушнір. Аркан, 1960-ті

Веніамін Кушнір — яскравий представник генерації української національної інтелігенції, потужний живописець та активний учасник руху шістдесятників. Він був одним із засновників та керівників відомого Клубу творчої молоді «Сучасник», де очолював секцію художників.

Подробнее...

В Україні розпочинаються гастролі вистави за романом Сергія Жадана

В Україні розпочинаються гастролі вистави за романом Сергія Жадана
Сергій Жадан Депеш Мод гастролі Київ вересень

20 вересня прем’єрою у столиці розпочинаються гастролі Харківського театру для дітей та юнацтва. Трупа пропонує Києву, Львову (23 вересня) та Одесі (27 вересня) виставу за романом «Депеш Мод» відомого письменника Сергія Жадана. Вистава має цікаву долю: вона не тільки була створена німецьким режисером Маркусом Бартлем, але й розпочинала своє життя на німецькій театральній сцені.


Історія спектаклю бере свій початок у 2009 році, коли режисер Маркус Бартль і художник-постановник Філіп Кіфер прочитали книгу «Депеш Мод». Обидва митця були настільки вражені твором, який розповідає історію трьох підлітків на тлі розпаду Радянського Союзу, що вирішили створити за його мотивами виставу. Вони отримали дозвіл Сергія Жадана, а також приїздили до Харкова, де розгорталися події роману, щоб відчути атмосферу міста. За рік у Ландсгутському земельному театрі Нижньої Баварії відбулася прем’єра.

«Я вперше побачив виставу у театрі Нижньої Баварії на закритті сезону. Автори доволі точно передали зміст книги, спектакль тривав більше 3 годин та відображав дух часу, — розповідає Сергій Жадан. — Якийсь час вистава йшла на німецькій сцені, а потім ми з Маркусом Бартлем подумали, що доречно показати «Депеш Мод» в Україні. Але привезти німецьку трупу, яка задіяна в інших постановках, було проблематично. Згодом ми отримали пропозицію від Goethe-Institut * — зробити спектакль на український сцені з українськими акторами під кураторством німецького тандему Бартля та Кіфера. «Депеш Мод» повернувся до Харкова, де колись з’явився на світ».

Ідею вирішили втілити на сцені Харківського театру для дітей та юнацтва. Оскільки театр розрахований на дуже молоду публіку, Жадан сам переклав сценарій українською, адаптував його та прибрав нецензурну лексику. Головні ролі — Сергія Жадана, Собаки Павлова та Васі Комуніста — зіграли Костянтин Скиба, Данило Карабейник, Дмитро Герасимчук. Цікаво, що актори того самого віку, що й герої роману.

«Для наших молодих артистів співпраця з німецькими постановниками, Сергієм Жаданом і гастролі Україною — це колосальний досвід, адже вони тільки починають свій творчий шлях, — розповідає директор театру Андрій Гапанович. – Взагалі «Депеш Мод» вже багато чого змінив у житті театру. Наприклад, завдяки виставі до нас стало приходити значно більше молоді, нас більше не вважають театром «тільки для дітей». Ще я згадую випадок із часів, коли щойно став директором Харківського театру для дітей та юнацтва. Йшов 2011 рік, на вулиці була злива. Я прийшов на роботу і побачив, що зі стелі на сцену також ллється дощ. Тоді нам довелося активно працювати, щоб навести у театрі лад. Сьогодні справи йдуть значно краще, але під час «Депеш Мод» на сцену знову ллється дощ. На щастя, цього разу його створює спеціальна установка».

Квитки на харківську виставу були розпродані за місяць до прем’єри.
«Депеш Мод» рік йшов у Харкові з аншлагами і ми раді, що цей проект дає нові імпульси молодій театральній сцені України, – говорить референт з культурних питань Goethe-Institut Фрідеріке Мьошель. – Завдяки подальшій співпраці з театрами Києва, Львова та Одеси ми зможемо показати виставу молодій зацікавленій українській публіці».

20 вересня – Київ. Київський академічний Молодий театр (вартість квитків — від 80 до 200 гривень)
23 вересня – Львів. Перший академічний український театр для дітей та юнацтва. Вистава відбудеться у рамках Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2016».
27 вересня – Одеса. Одеський театр юного глядача ім. Юрія Олеші.
* Співпраця німецьких постановників та Харківського театру для дітей та юнацтва відбулася за сприяння Goethe-Institut у рамках програми «Східного партнерства».

Виставка автопортретів ERGO SUM

>Київська галерея «ДУКАТ» запрошує відвідати виставку «ERGO SUM»

Київська галерея «ДУКАТ» запрошує відвідати виставку «ERGO SUM», на якій представлено збірку автопортретів українських митців, що налічує понад 40 графічних й живописних творів та охоплює майже 100-річний період. На виставці глядачі зможуть побачити, якими зобразили себе вітчизняні класики (П. Нілус, О. Новаківський, М. Жук, М. Тодоров, О. Шовкуненко), представники української еміграції початку ХХ століття (І. Бабій, Д. Відгоф, Б. Пастухов, С. Фотинський, Я. Шапіро), найяскравіші нонконформісти 1960–1980-х років (М. Вайнштейн, А. Горська, О. Дубовик, В. Зарецький, З. Лерман, А. Лимарєв, В. Хрущ, Ю. Коваленко, Ф. Тетянич), знані сучасні митці (А. Аджинджал, О. Аполлонов, М. Вайсберг, О. Животков, І. Ісупов, О. Придувалова, О. Ройтбурд, Б. Фірцак, В. Шерешевський) та художники молодого покоління (К. Гнилицька, О. Домбровська, Д. Ерліх, Ю. Коваль, В. Кравець, Д. Куровський, О. Манн, Д. Мовчан, Н. Мурашкіна, О. Пронькіна, С. Радкевич).


Сьогодні жанр автопортрету набув шаленої популярності у масовій культурі, завдяки трендовому суспільному явищу селфі. Саме цей феномен підказав організаторам ідею виставки присвячену автопортретам різних часів. Основна мета – продемонструвати, що для митця автопортрет — це завжди більше ніж просто зображення власної зовнішності. Це процес самопізнання, іноді самоіронії, експерименту над собою, і в першу чергу — процес міркування, рефлексії. Cogito ergo sum — мислю, отже існую...

 


Виставка триватиме з 5.02. по 03.03.2016 р. в галереї "ДУКАТ", вул. Рейтарська, 8Б.


Жемчужина у моря

Выставка «Ювелирный Салон». 6-9 АВГУСТА.
Одесса. Морвокзал.

Одессу всегда называли настоящей жемчужиной, истинным украшением страны.
Город сверкает на солнце всеми гранями, пляжи полны золотого песка, а море, словно живой ковер из сапфиров и изумрудов. Не удивительно, что именно одесситы стали настоящими ценителями драгоценностей, а одесситки законодательницами ювелирных мод.

С 6 по 9 Августа на Морвоказле - сразу в двух павильонах - пройдет международная, поистине драгоценная выставка-продажа «Ювелирный Салон».

Откроем небольшой секрет, именно в этом году выставка будет праздновать свой тридцатый юбилей. А что положено делать на праздниках? Конечно же, дарить подарки. Вот только, «Ювелирный Салон» в честь своего дня рождения будет одаривать посетителей!
ТРИДЦАТЬ УКРАШЕНИЙ С БРИЛЛИАНТАМИ - такого еще никогда не было и вряд ли повторится. Поэтому, не упустите шанс выиграть украшения, которые созданы специально для выставки в ограниченном экземпляре.
Розыгрыши будут проходить КАЖДЫЙ ДЕНЬ среди всех покупателей!
Бриллиантовый партнер розыгрыша знаменитый Ювелирный Дом «KIMBERLI».

А еще вас ждут - неимоверные скидки, акции и, даже, ювелирные распродажи.

Выставка «Ювелирный Салон» стала стартом для многих мастеров-ювелиров, которые сегодня завоевали популярность не только в Украине, но и в других странах мира.

«Я горжусь, что Украина достойно представлена на международной арене. О наших ювелирах все чаще говорят в Нью-Йорке, Лондоне, Париже, Сиднее... И это не удивительно: ведь отечественные мастера создают фантастические работы, которые поражают экспертов своими идеями, безупречной техникой и глубиной», – отметила руководитель отдела маркетинга и рекламы Олеся Кущевая.

На летней экспозиции выставки будут представлены, как начинающие, так и известные мастера-ювелиры. Посетители смогут сделать достойный выбор, ориентируясь не только на бренды. Да, бренд – залог качества, но не стоит забывать и о том, что в Одессе люди выбирают украшения сердцем. И ювелирное изделие, казавшееся вам сегодня милой безделушкой, завтра может стать настоящей семейной реликвией.

Украинские мастера всегда выделялись талантом, стремлением к индивидуальности и самовыражению. Сейчас в нашей в стране начинают возрождаться украинские ювелирные традиции. Серебро становится популярным не только из-за привлекательной цены, но и потому, что традиционные украинские изделия изготавливались именно из этого металла. Дукач (имитация аристократических и государственных знаков), згарды
(украшение в виде бус с крестиками), намиста. Кроме современных версий старинных украшений, на выставке «Ювелирный Салон» будет представлена очень красивая, нежная и патриотическая коллекция украшений-оберегов, в оформлении которых использованы мотивы и стиль вышиванок.

Некоторые полагают, что проведение ювелирной выставки, в столь непростое для страны время, неоправданно. Но мы уверены, что сейчас, как никогда, люди нуждаются в позитивных эмоциях, общении, в трогательных и прекрасных сюрпризах, в небольшом, четырехдневном пребывании в мире авторских украшений и натуральных камней.
С прагматической точки зрения, выставка – это возможность сделать выгодные золотые вложения. Давайте не забывать, что деньги обесцениваются, пока золото всегда стабильно. И если раньше модно было хранить деньги в сберегательной кассе, то сегодня это лучше сделать в золотых запасах.

Есть вещи, которые ценились во все века – это золото, бриллианты и улыбки женщин, когда они примеряет новенькое украшение.
Настоящие мужчины, на выставке «Ювелирный Салон» смогут порадовать любимых и драгоценных женщин оригинальными украшениями из новых коллекций.
Каждый сможет найти ювелирное изделие или подарок по доступным, по-настоящему праздничным ценам.
Напоминаем, что участники, объединившись, подготовили огромное количество акций, скидок до 70% и специальных предложений.
Например, стоить отметить, оригинальный подход ювелирного бренда
«Алмаз Диаманд Ю» - они презентуют коллекцию «50 оттенков бриллиантов», и каждый, кто приобретет их украшения, в рамках выставки - с 6 по 9 АВГУСТА - получит в подарок настоящий бриллиант «GREY»!
Компания «Диадема» вручит одному из своих покупателей путевку на в двоих в Париж, Ювелирный дом «Кимберли» устраивает бриллиантовые распродажи и дарит всем «вкусные приятности» !

Не будем сразу открывать все тайны и сюрпризы выставки «Ювелирный Салон».
Скажем только, что на этой выставке вы найдете таки самые большие Жемчужины Одессы, но еще большее количество позитивных эмоций!
Не ходите по Одессе тудою-сюдою, а приходите к нам с 6 по 9 августа на Морвокзал.

международная, поистине драгоценная выставка-продажа «Ювелирный Салон»

Світ української ікони

Виставка Світ української ікони

Виставку, підготовлену Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником спільно з Благодійним фондом «Платар.  Пам’яті Сергія Платонова», Фондом «Арт Інвест Групп», Музеєм Шереметьєвих та Аукціонним домом «Дукат», присвячено українському сакральному мистецтву — явищу абсолютно самобутньому, складному, що потребує серйозного вивчення й осмислення.

Буквально по крихтах збирається у наші дні інформація про регіональні іконописні школи та майстрів, аналізуються особливості письма та іконографії, уточнюється датування й місце створення пам’яток, виявляються свідчення  широких культурних зв’язків України з іншими державами.

Добираючи експонати для цієї виставки, ми прагнули підкреслити унікальність і разом з тим дивовижне розмаїття українського іконопису, показати, як він розвивався, зберігаючи давні традиції та збагачуючись новими, суголосними часові рисами. Зробити це силами одного лише Києво-Печерського заповідника було б досить складно, адже багато що з «іконографічних рідкостей», а також поодинокі зразки локальних шкіл можна знайти тільки в приватних зібраннях. Саме приватні колекціонери першими звернули увагу і на народні ікони, і на пам’ятки XIX — початку XX століття, не обмежуючись лише «еталонними» старожитностями. Багато в чому їхніми стараннями крок за кроком відновлюється тисячолітня картина розвитку українського сакрального мистецтва, де поряд з безперечними шедеврами існують і менш видатні зразки, без яких, проте, ні масштаб, ані значення цієї картини оцінити неможливо.

Сподіваємось, що експозиція, розгорнута в одному з найбільших музейних комплексів країни, приверне велику кількість фахівців і стане стимулом до активнішого вивчення вітчизняного релігійного мистецтва. Посприяє цьому також видання каталогу, завдяки якому всі представлені на виставці пам’ятки буде введено в науковий обіг. А це означає, що дослідження десятків ікон і предметів прикладного мистецтва триватиме, що до цього процесу долучаться співробітники інших приватних і державних музеїв і що в історії нашої культури стане трохи менше «білих плям».

Експозиційний матеріал, що, крім ікон, включає різьблені Царські врата, давні натільні та процесійні хрести, хрести-енколпіони і зразки літургійного посуду, буде корисний мистецтвознавцям, реставраторам, іконописцям, колекціонерам і всім тим, хто цікавиться сакральним мистецтвом.

Проведення виставки в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, який відвідують тисячі наших співвітчизників і закордонних туристів, надає рідкісну можливість представити всьому світові українську ікону як цілком самостійний пласт художньої культури, як феномен, пізнання якого має бути продовжено.